„Хладно пиво“: И ова ќе помине

09.04.20 10:44

„Никогаш веќе среќата нема арогантно да ја сфаќам како нешто дадено еднаш засекогаш“, ова е пораката на песната „И ова ќе помине“ на хрватскиот рок бенд „Хладно пиво“ и други познати музичари.

Поттикнат од пандемијата која го сопре светот, Миле Кекин, текстописецот и пејачот на групата, се обидел да извлече нешто позитивно од сценариото што личи на хорор филм.

Автор на текстот и музиката е Миле Кекин, а во спотот учествуваат познати музичари од регионот, меѓу кои и Едо Маајка, Дубиоза Колектив, Рамбо Амадеус и други. Спотот е сниман во собите низ југоисточна Европа и Шкотска. 


 Извор: Youtube

 

ОкоБоли главаВицФото