Мрава и пајак

11.05.2020 10:39
!Виц икона

Се расправаат мрава и пајак кој може да подигне поголем товар.

Мравата вели: - Можам да подигнам тежина десет пати поголема од сопствената.

А пајакот ѝ вели: - Кога ќе подигнеш кола јави ми се!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото