Си биле Американец, Албанец и Македонец

15.05.2020 17:25
!Виц икона

Си биле Американец, Албанец и Македонец. Летале со авион. Авионот паднал во џунгла. Ги фатиле домородци и им рекле:
За да ве пуштиме
1000$ или,
10 метри канал да ископате или,
10 кофи гомна да изедете.
Американецот одма дал 10k$
Албанецот плукнал во раце и ископал канал од 10м
Македонецот... дај да копам канал. Копал, копал... на 5м се уморил. Си рекол дај гомна. Јаде, кофа две, три пет... Ептен гадно му станало.
Се изнервирал и им пукнал на то домородците 10k $ и го пуштиле.

Така и ние со вирусов и карантинот.

via Срѓан Јаниќиевиќ

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото