Зошто слонот е подобар од китот

28.05.2020 12:47
!Виц икона

Зошто слонот е подобар од китот?

- Зошто слонот може да послужи како наслон, а китот не може како накит.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото