Интервју со Горан Стефановски, 1998 (обновено)

03.06.20 01:08

Ова е целото интервју, во продукција на МТВ реализирано во тогашната Европска престолнина на културата каде што во проектот за отворање, „Еуроалиен“, еден од авторите беше Горан Стефановски.

„Емисијата ја постиравме пред година и пол, ама тогаш не беше најдена во целост. Еве ја повторно - цела, оштетена, ама со малку колор, постирана за неговиот роденден, 27 април, 1952 година. Денов, од лани со садењето на Јаворот Горан пред Идадија со неговото семејство Стефановски, почна да се одбележува во слава на животот“, се вели во описот на видеото.

Автори: Марија Зафировска, новинар и Емил Вагленаров, снимател.

Извор: Youtube

 

Слични содржини

Книжевност / Око

ОкоБоли главаВицФото