Швалерот слабак

23.06.2020 16:14
!Виц икона

Швалер фатен во тесно поради прерано вратениот сопруг, се фрла од прозор.

Му се моли на Господ да преживее и ветува дека ако преживее - никогаш повеќе нема да биде швалер.

Преживува, станува и си вели: каков слабак сум - мала криза и одма тропам глупости.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото