Зар за вати

07.07.2020 13:08
!Виц икона

Седат у кафана Тесла и Едисон, се караат за шопската, дали со кромид или не. Тесла ифрит, пошто кај му украл све, уште па му извољева, а Едисон као смируе ситуација:

„Еј дај, за ова ли ќе се караме? ЗАР ЗА ВАТИ?!“

via Трајко Џиков

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото