Преобразби

08.08.20 10:25

Од течности што ги менуваат боите и се претвораат во оган, до крзно во боја на виножито, различните материјали ја обвиткуваат неодредената фигура во новата анимација на британското студио за уметност и дизајн „Universal Everything“ насловена „Трансфигурација“.

Централната фигура во анимацијата, се менува и преобразува во нешто друго со секој чекор, но и покрај зачудувачките промени во изгледот, фигурата никогаш не оди подалеку од средината на рамката.Извор: thisiscolossal.com

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото