Друга приказна #5, ден 1 (фотографии)

04.09.20 17:00

Јелена Белиќ, сјајната млада фотографка, неколку години го покрива фестивалот „Друга приказна“.

Првиот ден на овогодинешниот фестивал се концентрира на портретите на учесниците во натпреварот „Овде паѓаат крупни зборови“. Но, не само на тоа, се разбира.

Пренесуваме 34 нејзини фотографии.

Фотографии: Јелена Белиќ

Слични содржини

Јавни Простори / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото