„Мојата омилена песна за деца“ (фотографии од концерт)

07.09.20 14:28

Петтото издание на книжевниот фестивал „Друга приказна“, годинава посветен на литература за деца заврши со концерт на македонски музичари насловен „Мојата омилена песна за деца“.

На концертот учествуваа: Абе Ана Човече, Ива Дамјановски, Долорес Поповиќ, Хана Корнети, Јоана Ристеска, Џијан Емин, Ѓорѓи Шаревски, Ненад Тонкин, Лукаш & Јовановиќ, Харикли & Лукаш, Сашко & Олег Костов и Сецко & Исак Хаџиќ; водителка беше Теа Шалдева.

Песните главно беа детски евергрини, а децата во гледалиштето беа толку возбудени што се качија на сцената и пееја и танцуваа заедно со изведувачите кои беа инспирирани од веселата публика.

Фотографии: Јелена Белиќ

ОкоБоли главаВицФото