„Сакам да бидам“ - Хана Корнети

11.09.20 12:01

Годинешното издание на книжевниот фестивал „Друга приказна“, кој се одржа на почетокот на септември во МКЦ, беше целосно посветен на литературата за деца.

Еден од најпосетените настани на програмата на фестивалот беше концертот на македонските музичари, „Мојата омилена песна за деца“.

Како најава за снимката на целиот концерт погледнете го настапот на младата музичарка Хана Корнети.

 

Слични содржини

Книжевност / Култура / Музика
Книжевност / Уметност / Настан

ОкоБоли главаВицФото