Мојата омилена песна за деца (концерт)

12.09.2020 17:36
Мојата омилена песна за деца (концерт)

Концертот „Мојата омилена песна за деца“ се одржа на петти септември 2020 година на платото на Младинскиот културен центар во Скопје. Концертот беше дел од книжевниот фестивал „Друга приказна“, годинава посветен на книжевноста за деца. Беа изведени единаесет песни од петнаесетина учесници:

Абе Ана Човече, Ива Дамјановски, Долорес Поповиќ, Хана Корнети, Јоана Ристеска, Ненад Тонкин, Џијан Емин & Ѓорѓи Шаревски, Лукаш & Јовановиќ, Харикли & Лукаш, Сашко & Олег Костов и Исак Хаџиќ; водителка беше Теа Шалдева.

Концертот го снимаше и материјалот го среди за емитување Кети Талевска.

Насловна фотографија: Јелена Белиќ

 

Слични содржини

Книжевност / Култура / Настан

ОкоБоли главаВицФото