Уште не е за школо

15.09.2020 17:52
!Виц икона

Една жена утрото на улица гледа детенце коешто пуши и пие пиво. Вџашена, жената приоѓа и му вели:

-Како тоа не си во школо во ова време?

-Во школо? - прашува клинецот, подголтнувајќи од пивото.

-Што ви паѓа на ум, па јас имам само шест години!

 

Слични содржини

Виц

ОкоБоли главаВицФото