Го абортирам системот

30.09.20 11:02
Го абортирам системот

 

Жени и феминистички активист(к)и маршираа во Ел Салвадор на 28 септември 2020 година, за да го одбележат Меѓународниот ден на безбедниот абортус, во поддршка на автономијата на жените, правото на избор и безбедни здравстени опции.

Слични содржини

Општество / Активизам / Свет
Активизам / Став / Живот
Активизам / Став / Живот
Активизам / Став / Живот

ОкоБоли главаВицФото