Occupation?

28.10.2020 10:00
!Виц икона

Бугарин влегува на македонска граница.

Цариникот се обидува да зборува на англиски, прашувајќи:

- Occupation...?

Бугаринот спремно одговара:

- No, just visiting... This time!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото