Перица и златната рипка

26.11.2020 22:58
!Виц икона

Перица фатил златна рипка и таа проговорила:

- Пушти ме, ќе ти исполнам една желба.

- Само една?

- Да, само една.

- Сакам да фатам златна рипка што исполнува три желби.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото