Ниска сум, а не дебела

13.01.2021 13:33
!Виц икона

Трпана оди на доктор и му вели:

– Докторе, за мојава килажа, колку треба да сум висока?

– Па едно три метра - одговара докторот.

– Ете, им викам јас ниска сум, а они запнале дебела та дебела!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото