Барем нека одмолчи, нека признае дека е утната работата

27.03.2021 19:43

Власта ќе си тера партиски избори, премиерот ќе шета по пазари, вицепремиерот ќе пребројува Албанци низ светот, министерот за надворешни работи ќе лобира за признавање на Косово, опозицијата од партиите на Албанците ќе го блокира Собранието за да обезбеди државјанство со сведоци, ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира Собранието за инает, министерот за здравство ќе одбележува годишнина од асфалтирањето на Клиничкиот центар, а премиерот Заев ќе ги теши сограѓаните дека е предност што последни сме добиле вакцини.

Барем нека одмолчи, нека признае дека е утната работата, како што признаваат и европските лидери. Не можеш да им укажеш на таа предност на оние што плачат на гробовите. Немилосрдно е.

Горан Михајловски, СКД, 26.03.21.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото