Шаховска олимпијада

01.04.2021 13:52
Шаховска олимпијада

Официјална публикација на Организациониот комитет на Шаховските олимпијади одржани во Скопје во 1972 година 

ПрилогГолемина
Shahovska olimpijada.pdf24.43 MB

Слични содржини

Е-библиотека
Пандалф Вулкански

ОкоБоли главаВицФото