„Спаси го Ралф“ - анимиран филм

13.04.21 12:22

Запознајте го Ралф, скромниот зајак чиј живот се врти околу неговата улога врз него да се тестираат разни производи. Анимираниот филм го следи зајакот во текот на еден типичен ден, додека тој се мачи да ги мие забите, се тресе од болки во грбот и се подложува на болен круг на испитувања за разни козметички производи. Филмот почнува со описите на зајакот Ралф на оштетувањата на неговиот слух и вид и е дел од новата кампања на организацијата „Humane Society of the United States“ и потресна критика за тестирањето на производи врз животни.

Во анимацијата насловена „Спаси го Ралф“, направена во стилот на мокнументарните филмови учествуваат познати актери како Рики Џервејс, Зак Ефрон и други. Извор: thisiscolossal.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото