„Кензо Танге“- нова песна од Druggy

22.04.21 13:02

Новата песна и видео на Драган Иванов (Druggy) се инспирирани од градежната експанзија која му се случува на главниот град.

„Песната и видеото прикажуваат револт кон градежното силување кое му се случува на Скопје во последните неколку декади. Со оваа песна се најавува новиот албум од Druggy насловен „Неврзаните“ коj излегува наскоро. Автор на видео продукцијата е Дарко Новевски“, вели Драган Иванов.

 

Извор: Youtube

ОкоБоли главаВицФото