Поздрав од Скопје

03.05.21 12:37

На Фејсбук страницата „Стари слики и настани од Македонија“, можат да се видат стари разгледници и фотографии од Скопје, град кој претрпе огромни промени особено со „Скопје 2014“, но и со претходни интервенции. 

Ви претставуваме 27 винтиџ слики од Скопје (какви што одамна веќе нема) од различни периоди на градот. 

Извор 

ОкоБоли главаВицФото