Оглас за ноќен стражар

05.05.2021 19:49
!Виц икона

Шефот ја прашува секретарката:

– Го објави огласот дека бараме ноќен стражар?

– Да.

– Имаше ефект?

– Да, во текот на ноќта ни го ограбија магацинот.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото