„Емили“ - краток анимиран филм

08.05.21 09:26

Без дијалог, само со музика, краткиот анимиран филм на режисерката Марлис ван дер Вел (Marlies van der Wel) ја раскажува приказната за градинарката Емили, која целиот свој живот го посветила на цвеќињата и растенијата.

Но дали заради посветеноста на цвеќињата ги занемарила односите со луѓето? Која е цената на осаменоста?

Извор: Vimeo

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото