Некропола (роман)

10.05.2021 14:00
Некропола (роман)

Борис Пахор има 107 години и е еден од последните сведоци на Холокаустот. Романов се занимава со неговото искуство на заробеник во повеќе концентрациони логори.

 

 

ПрилогГолемина
ПАХОР Некропола.pdf686.87 KB

Слични содржини

Е-библиотека

ОкоБоли главаВицФото