Спремен сум да донесеме закон за рушење на „Скопје 2014“

28.05.2021 10:05

Нас во моментов ништо - освен можеби личен страв кај министерката за култура и градоначалникот на Центар - не ни смета да го отстраниме споменикот Мајка Тереза.

Јас мислам дека е личен страв, зашто има страв од носење на одлука, одлуката некој треба да ја потпише.

Јас сум спремен да донесеме закон за рушење на „Скопје 2014“.

Јас, на крај, на министерката и градоначалникот им реков, дајте ми, јас ќе го срушам.

Не зашто мене не ми се свиѓа, туку тоа не е автентично Скопје.

Петре Шилегов, ТВ Телма, 27.05.21.

 

ОкоБоли главаВицФото