Некогаш и сега

20.08.21 10:46

Серијата фотомонтажи која ги прикажува познатите холивудски актери на почетокот на кариерата и сега во позрели години, стана хит на социјалните мрежи. Интересно е што фотомонтажите ја прикажуваат постарата верзија како заштитнички ја прегрнува помладата верзија, или пак како да се најдобри пријатели.

Џулија Робертс, Том Хенкс, Бред Пит, Том Хенкс...сите се тука заедно со својата помлада верзија. 

Извор

 

Слични содржини

Фотографија / Око
Активизам / Око
Фотографија / Книжевност / Настан / Око
Фотографија / Книжевност / Око
Фотографија / Книжевност / Око
Фотографија / Наука / Око

ОкоБоли главаВицФото