Болницата се распаѓа

01.10.2021 10:08

Не работат ни апарати, ни лифтови, нема тоалетна хартија ни сапун, директорот не можеме да го најдеме, болницата се распаѓа, но најстрашно е што веќе не работат ни операционите сали.

Од писмото на четириесетина хирурзи од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ до министерот за здравство Венко Филипче; СДК, 24.09.21.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото