Брус Ли решавал крстословка

20.10.2021 11:42
!Виц икона

Брус Ли решавал крстословка и ништо не знаел. Ја прашал жена му:

- Надимак на глумецот Велимир Живоиновиќ, четири букви?

- Бата, Ли.

И овој се откажал.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото