Восхитувачки танц на Параолимписките игри

06.11.21 13:39

Како дел од церемонијата на затворањете на Параолимписките игри во Токио во 2020 година и одбележувањето на следните игри во Париз во 2024 година, кореографот Садек Ваф (Sadeck Waff) работеше со 128 изведувачи на восхитувачката изведба фокусирана на рацете и дланките.

Францускиот танчер и кореограф стана познат по неговата ориентација кон екстремитетите.

 Музиката е на Woodkid Music, насловена „Пролог“.

 Извор: thisiscolossal.com

 

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото