А ни матори

26.11.2021 10:08
!Виц икона

Во игротека двајца возрасни, на средни години, ги забавуваат децата.

Им приоаѓа еден родител и ги прашува: „Колку години имате вие?“

А тие брзо и сложно му одговараат: „Ние не сме млади аниматори!“

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото