Новогодишни резолуции

31.12.2021 16:09
!Виц икона

Сношти се начукав и си велам себе:

- Е богами веќе нема да пијам!

Утрово се будам и размислувам:

- Па нема мене пијан човек да ми збори што треба да правам!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото