Не знаев што да ја прашам

03.01.2022 12:24
!Виц икона

Мама бесно го прашува малиот Перо:

- Зошто ја изеде чоколадата без прашање?

А Перо одговорил:

- Не знаев што да ја прашам!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото