Кулинарски специјалитети со волна

18.02.22 21:09

Андреа Лав во зимските студови подготвува освежителни закусни со волнени состојки, во својата минијатурна кујна. 

Во кујничката на Лав сувите цветни стебленца се претвораат во шпагети, клопчето волница се сече во чешниња лук, а грстот проѕирни џамлии станува зовриена вода. 

Лав снима кратки стоп-анимации во кои покажува како се прави сок од лимон прскајќи од овошјето – волнено топче, или премачкува топки сладолед со тенка линија чоколадно предиво.Рецепт 1: Чоколадна торта


 

Рецепт 2: Шпагети со сос од домати


 

Рецепт 3: Летна скара


 

Извор: The Kids Should See This

Слични содржини

Уметност / Око
Уметност / Око
Уметност / Око
Уметност / Око
Фотографија / Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото