„Зошто ни треба светот ако Русија не е во него?“

01.03.2022 15:40

Нашите подморници се способни да лансираат преку 500 нуклеарни боеви глави, што го гарантира уништувањето на САД и на сите НАТО земји. Ги имаме и најбрзите стратешки бомбардери на светот.

Зошто ни треба светот ако Русија не е во него?

Дмитри Кисељов, новинар и ТВ водител кој се смета за водечки глас на Кремљ; Вести недели, 27.02.22.

 

ОкоБоли главаВицФото