Месојадни растенија и нивниот плен

25.03.22 15:56

 „The Green Reapers“ е тајмлапс видео на францускиот видео уметник Томас Бланшар, кој во микроскопски детали ја доловува предаторската врска помеѓу инсектите и месојадните растенија. Снимен со резолуција од 8К во текот на четири месеци, експерименталниот проект. Бланшар е познат по прикажувањето на инаку невидени трансформации на природниот свет. Извор: Vimeo

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото