Полноќни чудовишта

13.05.22 15:22

Серија наративни илустрации од јапонскиот уметник Такаја Кацурагава. Кацурагава создава илустрации кои се симболични, но со чувство за приказна, ставајќи ги луѓето без лица. 


Извор: Booooooom

 

Слични содржини

Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото