Не треба да дозволуваме легитимација на македонизмот

17.05.2022 15:26

Не треба да дозволуваме легитимација на македонизмот, на идеологии од поранешна Југославија и Коминтерната, да си најдат место во ЕУ.

Румен Радев, претседател на Р. Бугарија; Дојче веле, 17.05.22.

 

ОкоБоли главаВицФото