Возење (анимиран филм)

27.06.22 08:48

Работите не одат секогаш според планот, но во оваа „мала тркалезна приказна“ за едно девојче кое со помош на дедо ѝ учи како да вози велосипед, неочекуваното помага да се развијат нови вештини и самодоверба. Девојчето открива „дека онаму каде што завршува патот, започнува вистинската авантура“.

Ова е прославената кратка анимација на Софи Олга де Јонг од Амстердам за сите возрасти, „Возење“.

 

Извор: The kid should see this

ОкоБоли главаВицФото