Три докторски дисертации за пингвините

05.07.2022 10:54
!Виц икона

Американец, Французин и Македонец требало да направат докторски дисертации за пингвините. На Американецот дисертацијата му била за пингвините и нивната економска искористливост. На Французинот за пингвините и нивниот љубовен живот, а на Македонецот за пингвините и македонското национално прашање.

 

Слични содржини

Виц

ОкоБоли главаВицФото