Можеше да биде и реми

05.09.2022 12:31
Можеше да биде и реми

Збирката раскази „Можеше да биде и реми“ на Дејан Василевски (Гето Руди) е негово дебитантско прозно остварување и “Победник на „Новите!“ за 2017 година.

ПрилогГолемина
Katapult zbirka raskazi.pdf650.79 KB

Слични содржини

Е-библиотека

ОкоБоли главаВицФото