Ислам Абази е близок до Али Ахмети?

09.11.2022 10:03

Главниот лик кој сега треба да ја предводи борбата со корупцијата и организираниот криминал во оваа земја што галопира кон Брисел се сомничи дека е близок со ДУИ и со својот соселанец Ахмети.

Обвинувања за блиски политички релации на еден ваков профил на функционер се нешто на кое ниеден професионалец не би останал нем. Но, како што пишува „А1он“, Ислам Абази одбил да одговори на овие прашања, одбил да се соочи со своите противкандидати, избегнал дебата, а не кревал телефон и не одговарал на пораки и на другите медиуми.

Нема никаков имот во неговиот анкетен лист. Нема достапна биографија. И нема програма.

Боже, боже! А едно време мислевме дека не може полош старт од несоодветна чипка.

Македонија испадна земја на големи можности - нема што не може.

Катарина Синадиновска, Фејсбук, 09.11.22.

 

ОкоБоли главаВицФото