Што би направила ако ти кажам дека добив на Лото?

01.02.2023 08:44
!Виц икона

Се враќа мажот дома целиот радосен и ѝ вели на жената:

– Жено, дојди ваму!

Жената доаѓа, како и обично нервозна и намуртена:

– Што е бе пијаницо?!

– Жено, што би направила ако ти кажам дека добив на Лото?

– Би ти земала пола од парите и би си заминала.

– Е па добив двесте денари, еве ти стотче и бриши!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото