Бугарија планира да пушти владин авион полн со леб?

03.03.2023 12:48

Бугарија планира да пушти владин авион полн со леб за Бугарите во Македонија или немо ќе ги гледа нивните страдања?

Иљче Затаракоски, Фејсбук, 01.03.23.

 

ОкоБоли главаВицФото