Човек си прави крукчиња од чад

27.03.2023 12:42
!Виц икона

Човек седи во крчма и пушејќи си прави крукчиња од чад.

Поминува еден Индијанец и му вели: „Бледолик, пази што збориш!“

 

Слични содржини

Виц

ОкоБоли главаВицФото