Дедо, што сакаш да ти дадеме

13.09.2023 12:17
Виц икона

Предизборна кампања во Македонија. Партиски активисти убедуваат еден старец да гласа за нив:

– Дедо, кажи што сакаш да ти дадеме, за да гласаш за нас?

– Сакам да ми дадете ташаци.

– Зошто ти се бе дедо?

– За да си ги комплетирам со курот што ми го дадовте на претходните избори.

 

ОкоБоли главаВицФото