Немам зборови за ѕверството врз македонската правда и држава

18.10.2023 15:32

Цел ден немам зборови за ѕверството врз македонската правда и држава, за ова немилосрдно корнење на столбовите на земјава во која криминалци и бесрамници, заедно со нивните бедни поданици, се обединети во обидот да ни ја уништат секоја надеж за подобро утре.

Сите вие кои молчите за ова, кои се дрзнувате нам да ни зборувате за дефетизам, спамирате со партиски стокмени пусулчиња, сите кои немате срам да браните очигледни ортаци збратимени во ова зло, сите кои ослепевте од блеењето во „големата слика”, сите просјаци на трошки милостина од газдите и лидерите ви, сите вие овци и овчички - не давам бре да бидете блиску до мене, ни физички, ни виртуелно.

Катарина Синадиновска, Фејсбук, 17.10.23.

 

ОкоБоли главаВицФото