Фестивал на гротеската

04.12.2023 11:55

Фестивалот беше отворен со сатанска химна,
во која мешаниот хор му се заблагодари на Луцифер
за сето зло што го испратил на Земјата.

Анорексична девојка одеднаш
голтна екстази, LSD и метамфетамин,
си вбризга хероин во градата,
вовлече неколку линии кокаин
и пушеше топ канабис индика.

Дебел брачен пар се вртеше околу себе
додека не им се слоши, правејќи
две кружници од повраќаница кои
се спојуваат во две точки.
Едната точка се наоѓаше на сцената.
Втората - на главата на еден Ром во публиката.

Девојка со Даунов синдром
пиеше коктел од нејзините
мрсули, плунка, пот и мочка.

Од многуте фетишистички оргии,
се издвојуваат коитусите меѓу:
маж, жена и жирафа;
жена-џуџе и Виетнамец без раце;
тинејџер и мртва 60-годишна жена;
70-годишен старец и машко бебе.

Млад скинхед во воена униформа преку
застрашувачки говор ја искажа својата
омраза кон црнците, евреите и педерите.
Потоа ги поли со бензин и ги запали
доброволците-претставници на
трите омразени малцинства.

Настапи и мајка која си го
изеде новороденчето.

Средовечен будист беше
егзекутиран на електрична
столица од страна на сциентолог.

13 муслимани беа обезгалвени на
гилјотина од страна на 3 христијани.

Бел супрематист беше заврзан гол
и фрлен во сандак со тарантули
од страна на двајца црнци.

Феминистка му го исече пенисот на својот шовинстички сопруг,
а потоа го заклучи во аквариум целосно наполет со вода.
Неговиот орган му го подари на едно девојче од првиот ред.
Публиката беше разочарана што на мажот му беа
потребни само неколку минути за да изгуби воздух.

Фестивалот беше затворен со пораѓање на слоница.
Двете животни потоа беа жртви на повеќечасовна тортура
со камшикувања и со електрошокови од страна на неколку зоолози.
Ги убија така што ги избодеа со мачети и чекаа да искрварат.

Публиката беше воодушевена.
Аплаудираше. „Имаат талент“, велеше.
Тоа се нејзините идоли.
Зашто беше иста како нив,
но се плашеше тоа да го признае.

 

Слични содржини

Секој ден песна
Секој ден песна
Секој ден песна
Секој ден песна

ОкоБоли главаВицФото