Маргаритки

22.10.2015 11:57
Маргаритки

Во необичниот чехословачки филм од 1966 се појавуваат уште понеобични сподоби!

Оригиналните фотографии од филмот „Маргаритки“ на Вера Хитилова (Věra Chytilová, Sedmikrásky, 1966).

Слични содржини

Филм / Монтажи
Филм / Монтажи
Филм / Монтажи
Монтажи
Монтажи

ОкоБоли главаВицФото