Зошто страницава е празна?

09.10.2017 09:45
!Виц икона

Наставникот по математика го прашува Трпе:

– Трпе, зошто на тестот си ја оставил оваа страна празна? 

Трпе на тоа одговара:

– Е па тука, наставнику, сметав на памет.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото